Koncentrat z wody kokosowej

Większości z nas wakacje kojarzą się  pewnie ze słońcem, delikatnie falującym morzem i egzotycznie wyglądającymi palmami kokosowymi. Pewnie nie każdy jednak słyszał, że w sanskrycie nazwa palmy kokosowej oznacza mniej więcej tyle, co: „drzewo, które zaspokaja wszystkie potrzeby życia”. Nie można zaprzeczyć, iż brzmi to tak niezwykle imponująco, że aż grzechem byłoby nie skorzystać z cudownych właściwości tego daru natury.

Szczególnie wartym uwagi produktem pozyskiwanym z kokosu jest koncentrat wody kokosowej. Można go wszędzie ze sobą zabrać w raczej niedużym opakowaniu, a przed użyciem jedynie wymieszać z wodą. Jakie są zalety tak przygotowanego napoju? Otóż na początek warto wspomnieć, że jest on zupełnie naturalny i zdrowy (należy jednak uważać, żeby nie kupić produktu z zupełnie niepotrzebnymi i niezdrowymi dodatkami, np. z cukrem). Poza tym ma mało kalorii, więc może być z powodzeniem stosowany przez osoby starające się zrzucić kilka niechcianych kilogramów na diecie. Woda kokosowa świetnie nawodni nasz organizm, a także ma pyszny, tropikalny smak. Jest to produkt polecany szczególnie sportowcom jako zdrowy napój izotoniczny, ale także choćby osobom szczególnie narażonym na stres lub zmagającym się z anemią. Napój zawiera sporo minerałów i witamin, szczególnie potasu. Jego niedobór jest bardzo niebezpieczny, bowiem może skutkować między innymi nadciśnieniem czy nieregularnym biciem serca. Bez wątpienia koncentrat z wody kokosowej to produkt wart naszej uwagi. Może i Ty spróbujesz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>